Produkt dnia
Producenci
O Pieluszkach Wielorazowych

O pieluszkach wielorazowych....

Pieluszki otulają pupę dziecka przynajmniej przez pierwsze dwa lata jego życia, dlatego wybór właściwych pieluch jest tak istotny.

Czasem ciężko zrezygnować z wygody jaką są pieluchy jednorazowe. Taka zmiana to nie tylko kwestia kupienia innych pieluch. To przede wszystkim zmiana myślenia. Jesteśmy niewolnikami postępu. Nasi rodzice tak źle wspominają tetrę, że pieluchy jednorazowe do dziś uważane są za wspaniały wynalazek, który pozwala spokojnie żyć zamiast ślęczeć nad garnkiem i żelazkiem. Dziś jednak coraz częściej podkreślana jest ogromna wada pampersów – są nieprzyjazne dla środowiska i wątpliwe dla zdrowia. Na szczęście nie trzeba już wybierać między wygodą a zdrowiem naszych dzieci.

Ekopieluszki od dawnej tetry różnią się tym czym Fiat 126p od Fiata 500. Wszystkim. Nie próbujcie szukać u Waszych babek wielkiego gara do gotowania tetry, ani szykować się na nocne prasowanie. Współczesne pieluchy wielorazowe pierze się w 40 st, z dodatkiem olejków eterycznych, na przykład z drzewa herbacianego, które mają właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Prasowanie przy nowoczesnych materiałach i fasonach jest czynnością zbędną a wręcz zakazaną . Ponadto sporo modeli nie wymaga składania i formowania, a zapina się je podobnie, jak jednorazówki. Możesz wybierać nie tylko pomiędzy różnymi wzorami, typami i stylami pieluszek, od Ciebie także zależy ile wydasz na pieluszki oraz jaki Twój wybór wpłynie na środowisko. Każde dziecko i każdy rodzic znajdzie coś dla siebie! Od wybranego przez Ciebie rodzaju zależy ile wydasz na pieluszki, jak długo będziesz je prać i suszyć oraz jak łatwo będziesz mogła je założyć i zdjąć. By nie męczyć się z zapieraniem większej niespodzianki, można dokupić specjalne, jednorazowe biodegradowalne wkładki, na których osiądzie nieapetyczna zawartość i wyląduje w toalecie. Nie należy dodawać płynów do płukania a pieluszka jest gotowa do ponownego użycia zaraz po wyschnięciu.

Innymi słowy określenie EKO gwarantuje Ci spokój oraz komfort finansowy i psychiczny.

Zdrowie

Pieluszki wielorazowe, dzięki specjalnej porowatej warstwie zatrzymującej wilgoć, są chłonne, a jednocześnie pozwalają skórze oddychać. Dodatkowo pieluszki te wspomagają odpowiedni rozwój stawu biodrowego, a gromadzący się mocz nie stwarza ryzyka infekcji grzybiczych czy układu moczowego.

Kolejną rzeczą przemawiającą na korzyść eko-pieluszek jest skład jednorazówek. Popularne „pampersy” zawierają sporą część tablicy Mendelejewa takich jak: poliakrylan sodu, benzol, furan, dioksyny, toluen, etylobenzen i ksylen tributylocyna ( w skrócie TBT), liczne substancje zapachowe i konserwujące oraz neutralizujące brzydkie zapachy. Każda pielucha posiada nieprzepuszczalną folię co bardzo redukuje właściwości oddychające.Przy produkcji jednorazówek używana jest specjalna odzież ochronna i maski.

Podczas stosowania jednorazówek dochodzi do przegrzania genitaliów u chłopców. Temperatura w jednorazówce jest o ok. 1,5 stopnia wyższa niż w wielorazówkach, co prowadzi do zmniejszenia produkcji spermy i może prowadzić do zaburzeń płodności

Choć dla niektórych to szaleństwo, by decydować się na pranie, formowanie i rozwieszanie, mając do dyspozycji nowoczesne rozwiązania, jedno jest pewne, powyższych wątpliwości co do składu chemicznego nie budzą pieluszki materiałowe, uszyte z bawełny,bambusa, polaru lub konopi. Ponadto dzieci w wielorazówkach szybciej rozumieją przyczynę i skutek i szybciej są gotowe na trening nocnikowy. Niestety wciąż nie są one wystarczająco popularne.


Ekologia

Jak powstaje pieluszka jednorazowa? Do produkcji pieluch dla jednego dziecka potrzeba pięciu dorodnych drzew, 100 kg ropy naftowej, 25 kg poliakrylanu sodu oraz chlor i substancje zapachowe. Reasumując: jeden szkrab wychowany na pieluchach jednorazowych, wyprodukuje 1,5 tony odpadów, które będą rozkładać się około 500 lat. Wokół wysypisk śmieci gdzie składowane są jednorazówki występuje bardzo duże zagrożenie skarżenia wody.

Choć do prania pieluch wielorazowych zużywamy wodę i energię elektryczną, straty dla środowiska będą nieporównywalnie mniejsze. Do prania pieluch wielorazowych zużywamy taką samą ilość wody jak osoba dorosła korzystająca z toalety.Oszczędność

 

Jeśli losy naszej planety nie są trafionym argumentem, a liczba chemicznych substancji w składzie, mimo wszystko nie odwiedzie nas od kupowania jednorazówek, może w dobie kryzysu okażą się nim pieniądze. Paczka dobrych jakościowo pampersów potrafi wytrząsnąć ostatnie grosze z portfeli młodych rodziców. Czy naprawdę razem z brudną pieluchą chcesz wyrzucać swoje ciężko zarobione pieniądze?

Jedno dziecko zużywa w ciągu całego okresu pieluchowania ok. 4500 do 6000 tysięcy pieluch jednorazowych. Koszt jednej pieluchy to min 50gr a średnio 70gr. Prosta kalkulacja wskazuje, że w ciągu 2,5 roku stos pieluszkowych odpadów będzie nas kosztował ok. 3500 zł. Pamiętać musimy, że dzieci wychowane w jednorazówkach później uczą się niełatwej sztuki korzystania z nocnika.

 

W wielorazówkach można wybierać. Możesz zdecydować się na najtańszy zestaw do codziennego prania jak również na pieluchy z wyższej półki bądź większą ich ilość. Zawsze jest to jednak wydatek mniejszy – choć jednorazowy. Oszczędność będzie nieporównywalna, mimo że wzrosną rachunki za prąd i wodę, związaną z praniem. Ponadto, gdy dziecko wyrośnie już z pieluch, co z pewnością przyjmiemy ze sporą ulgą, zestaw możemy sprzedać lub zachować dla kolejnego bobasa. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl